Miért fontosak a készségfejlesztő játékok már kisgyermekkortól?
Miért fontosak a készségfejlesztő játékok már kisgyermekkortól?
Hogyan fejlődhetnek a gyermekek készségei a Smart Games készségfejlesztő játékcsaláddal?
Milyen készségekben erősödnek a gyermekek játék során?
Hány éves kortól lehet játszani a játékokkal?
Hány generációt bírnak ki a játékok, van-e lehetőség velük a szabad játékra is?
A játék ereje
A gyerekek számára a játék az egyik legfontosabb tevékenység, a fejlődés alapvető tényezője. Ezen keresztül tapasztalják meg a körülöttük lévő világot, ismereteket szereznek, és ezen át dolgozzák fel az eseményeket.
A játék ereje és fejlesztő hatása, személyiségformáló szerepe meghatározó kisgyermekkortól egészen a serdülőkorig.
A játék fontos nevelési eszköz is, amin keresztül nekünk szülőknek és a pedagógusoknak is lehetősége van, észrevétlenül fejleszteni a gyerekek különböző készségeit. A játék révén a gyerekek kognitív, szociális és nyelvi készségeket tanulhatnak, és az önbizalmukat is építhetik, ami elengedhetetlen az élet kihívásaival való megbirkózáshoz.
A Smart Games készségfejlesztő játékok, észrevétlenül segítik a játékosokat a különböző készségeik erősítésében, mindenféle készséget fejleszthetünk játékosan. Maga a Smart Games játékcsalád egy nagyon jól megtervezett játék koncepcióra alapul, minőségi anyagokból készülnek és különböző nehézségi szinteket kínálnak a játékosoknak
Minden Smart Games játék tartalmaz egy feladványfüzetet, amikben különböző nehézségi fokozatú feladványok találhatóak. Alap esetben egy egyszerű, első számú feladványt kiválasztva, a feladványfüzetben található 1. számú, legegyszerűbb feladvány ábráját, kitesszük a játéktáblára és megpróbáljuk megoldani a játékban lévő feladványt. Ha sikerült, önellenőrzés útján, a feladványfüzet végén található megoldásoknál, megnézhetjük megfelelően hoztuk-e létre a feladatmegoldást. Sok esteben a Smart Gamesknél egyetlenegy helyes feladatmegoldás létezik a játékban, ha pedig helyesen megoldottuk a feladványt, haladhatunk egy következő szintre.
A feladványok 4 vagy 5 különböző nehézségi szintből választhatóak – STARTER, JUNIOR, EXPERT, MASTER és WIZARD – szinteken. A különböző nehézségi fokozatok célja, hogy a gyerekek fokozatosan haladhassanak a játékmenetben és fokozatosan épülhessen az önbizalmuk is, ahogyan feladványról-feladványra, szintről-szintre haladva oldják meg sikeresen a kihívásokat.
A különböző nehézségi szintek továbbá azt is lehetővé teszik, hogy a különböző életkorban, a különböző élethelyzetben lévő gyerekek és játékosok, a képességeiknek, fejlődési szintjüknek megfelelő szintet és játéktípust kitudják kiválasztani maguknak.
A Smart Games készségfejlesztő játékok már a legfiatalabb korosztálynak, így már 1 éves kortól is tudunk játszva tanítani.
A Smart Games játékokkal csak a feladványfüzeten keresztül, a szabályzatban foglaltak szerint lehet játszani?
A Smart Games játékokon keresztül a készségfejlesztés mellett, sok egyéb hozzáadott érték jelenik meg a játékos személyiségfejlődésében is.
Lehetővé teszik azt, főleg a legfiatalabb életkorban lehetővé teszik azt, hogy szabad játékot játsszon vele a gyermek. Ez pedig azt jelenti hogy magukkal a figurákkal magukkal az eszközökkel, valamilyen történetet mesél el magának, csak pakolgatja, játszik vele a fantázia világba kerül be az eszközök és játékok és figurák segítségével. Nekünk szülőknek, pedagógusoknak pedig lehetőségünk van ebbe a világba szintén belépni és közösen a gyermekkel jelen lenni, ebben a mesés világban. A Smart Gamesekre ha különböző témakörben , rátekintünk a kínálara jól láthatjuk hogy nagyon jó érzékkel találták meg a mesés játékcsaládos keresztül a legfiatalabbakat. Ebben a játékcsaládban, mesejátéksorozatban találunk egy képregényes lapozófüzetet, amit saját magunk elmesélhetjük a különböző mese történeteket ill. a játék eszközével újra mesélhetjük magát a mesét is, Piroska és a Farkas, Három Kismalac, Hófehérke és a hét törpe. Meghatározó játékoka kisgyermek életében, hiszen már 3 éves kortól játszható, mesélhető játékok.