Tudjátok, mi a legjobb fejlesztés?
Az, amiről a gyerek nem tudja, hogy az.
Amikor azt hiszi, csak játszik, közben meg épül vele. Fejlődik a keze, az agya, a figyelme, a gondolkodása. És mindez úgy, hogy ő ebből csak annyit érez: ez jó.
Pontosan ez történik most a zuglói Hórakukk Ovisuliban, ahol a Gyerekfejlesztővel közös szakmai együttműködés keretében olyan játékórák zajlanak, amelyek a 4–7 éveseket játékosan készítik fel az iskolára.
A Gyerekfejlesztő csapata régóta azon dolgozik, hogy a fejlesztő játékok ne csak hasznosak legyenek, hanem valódi élményt is adjanak a gyerekeknek. Olyan eszközöket válogatnak és mutatnak be, amelyek egyszerre fejlesztik a gondolkodást, a finommotorikát és a problémamegoldást, miközben a gyerekek számára az egész csak egy izgalmas játék.
A gyerekek közben nem azt érzik, hogy őket most valaki fejleszti.
Csak leülnek, játszanak, nevetnek, próbálkoznak, gondolkodnak. Aztán egyszer csak azt vesszük észre, hogy magabiztosabban fognak ceruzát, jobban értik a szabályokat, tovább tudnak figyelni, ügyesebben oldanak meg helyzeteket. És ez az egészben a legszebb: a fejlődés szinte észrevétlenül történik.
Játék határok nélkül
A Hórakukk Ovisuliban használt készségfejlesztő játékok nem véletlenül lettek gyorsan népszerűek a gyerekek körében.
- A Fészekrakó egyszerre mozgatja meg az agyat és az ujjakat, vagyis nemcsak gondolkodtat, hanem finoman dolgoztatja a kezet is.
- A Dinoszauruszok játék a térlátást, a tervezést és a fókuszt fejleszti – úgy, hogy közben a gyereknek az egész csak annyi: végre lehet dinózni.
- A Pingvin összebújó pedig egy igazi agyi találós, közös élmény, amit a zuglói ovisok már elsőre is imádtak. Egyszerre játék, kihívás és csapatmunka.
Ez a fajta játékos fejlesztés azért működik ilyen jól, mert nem kívülről akar ráerőltetni valamit a gyerekre, hanem belülről indítja be. Kíváncsiságot kelt. Kedvet csinál. Bevonz.
És amikor egy gyerek örömmel vesz részt valamiben, abból sokkal több marad meg.
Ugyanazokat a játékokat vinnéd haza?
Ha te is kíváncsi vagy, milyen készségfejlesztőkkel játszanak a Hórakukk Ovisuliban a 4–7 évesek, és szívesen hazavinnéd ugyanazokat a játékokat, amelyek ott is beváltak, akkor itt érdemes körülnézned:
👉 www.gyerekfejleszto.hu
Vásárolj most a legjobb áron, 25 ezer forint felett ingyenes kiszállítással!